Nic dla Wawra po zmianach priorytetów inwestycyjnych Warszawy

W ostatnim tygodniu września nowa wiceprezydent Warszawy, Pani Renata Kaznowska zapowiedziała, że rozprawi się z nieutwardzonymi uliczkami. Chciałabym uruchomić program dla dróg nieutwardzonych. To problem przede wszystkim dzielnic ościennych, takich jak Białołęka, Rembertów czy Wawer, gdzie wiele dróg to uliczki gruntowe, nijak nieutwardzone – zapowiedziała. Można o tym więcej przeczytać w artykule Koniec „polnych dróg” w mieście zapowiada nowa wiceprezydent na portalu TVN Warszawa.

Ja się ucieszyłem, że nowe władze miasta dostrzegają problem tych wszystkich nieuregulowanych prawnie, polnych dróg i że to jakaś szansa dla naszej dzielnicy. Nieco inaczej potraktowali tę zapowiedź przedstawiciele władz Wawra, stwierdzając we wpisie z dnia 29.09.2016 na oficjalnym profilu dzielnicy Wawer w portalu Facebook, iż „Cieszymy się, że dobre, wawerskie pomysły będą realizowane także w innych dzielnicach Warszawy„. O co kaman? Czyżby dzielnica Wawer poradziła sobie już z problemem braku utwardzonych uliczek i nie miała tutaj już żadnych potrzeb?

Pomyśłałem „to nic, że przedstawiciele wawerskich władz inaczej odebrali tę zapowiedź nowej Pani wiceprezydent”, na szczycie władz warszawskich urzędują ludzie, którzy widzą jak Wawer jest jeszcze zaniedbany w wielu obszarach (wszak Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz Waltz i wiceprezydent Michał Olszewski mieszkają w naszej dzielnicy) i że jest potrzeba dociągnięcia m.in. infrastrukturalnie tego prawego warszawskiego płuca do centrum miasta.

Zapowiadane zmiany priorytetów inwestycyjnych miasta przyszły szybko. Tydzień później, w dniu 6.10.2016 przedstawiciele władz Warszawy ogłosili zmiany w inwestycjach na najbliższe lata. Budowę mostu Krasińskiego odłożono w czasie, wskazując aż 113 nowych inwestycji. O zmianie priorytetów inwestycyjnych miasta oraz pełną listę tych nowych inwestycji można przeczytać w artykule Most Krasińskiego dopiero w 2025. Wcześniej dokończą budowę metra.

I teraz najciekawsze i najsmutniejsze. Wiecie Państwo ile z tych nowych inwestycji dotyczy dzielnicy Wawer? Ani jedna! Zero! 113 inwestycji na 18 dzielnicy i Wawer nie jet wspomniany ani razu. Nie ma nic dla największej dzielnicy Warszawy!

Gdzie jesteś Zarządzie Dzielnicy Wawer? Walczcie proszę o naszą dzielnicę!