O mnie

RafalCzerwonka_about

Poznajmy się lepiej

Z dzielnicą Wawer w Warszawie związany jestem od 2007 roku. Duże braki w infrastrukturze komunalnej w moim sąsiedztwie zmotywowały mnie do społecznej aktywności. Teraz pomagam innym w podobnych problemach.

Mam wyższe wykształcenie – ukończyłem studia magisterskie w Wojskowej Akademii Technicznej, a następnie studia podyplomowe z zarządzania projektami w Szkole Głównej Handlowej. Każdy problem i działanie traktuję jak projekt, dzięki czemu pilnuję danej sprawy od początku do końca i łatwiej jest mi osiągać zamierzone cele..

Pracuję w branży telekomunikacyjnej. Mam kochaną żonę Monikę, która jest wykładowcą akademickim. Mamy czwórkę energicznych dzieciaków.

Mój dziadek też był społecznikiem. Po II wojnie światowej, podczas której walczył w ramach Armii Krajowej, zaangażował się w budowanie struktur samorządowych odrodzonej Rzeczypospolitej. Myślę, że to właśnie po dziadku mam geny społecznika i dlatego tak mocno wciągnęła mnie ta rola.

O przeszłości

Moje pierwsze aktywności na polu społecznym w dzielnicy Wawer związane były z grupą inicjatyw społecznych „Razem dla Wawra”. Od 2012 do 2014 roku działałem w ramach Rady Osiedla Sadul, gdzie pełniłem funkcję Przewodniczącego Zarządu Osiedla Sadul oraz Wiceprzewodniczącego tej Rady.

16 listopada 2014 roku zostałem wybrany do Rady Dzielnicy Wawer z listy Komitetu Wyborczego Stowarzyszenia Wawer z okręgu obejmującego osiedle Sadul, Wawer, Zerzeń i Nadwiśle. Otrzymałem 244 głosy.

O przyszłości

Mój program dla Wawra dla kadencji 2014-2018 opiera się na 4 filarach:

1. Pełne zaangażowanie dla dzielnicy Wawer.

2. Prorodzinne spojrzenie.

3. Być blisko mieszkańców.

4. Przejrzystość i uczciwość.

Zapraszam do śledzenia moich aktywności w dzielnicy Wawer i bieżącego oceniania moich działań.

Moje strony internetowe:

ciekawywawer

Ciekawy Wawer

www.ciekawywawer.pl

Odkąd pamiętam interesuje mnie historia miejsc, w których przebywam jakiś czas. Taka historia ze szczegółami, z relacjami świadków wydarzeń i z dokładnym odniesieniem do miejsc danych wydarzeń. Wskutek tych moich zainteresowań w grudniu 2013 roku powstał portal CiekawyWawer.pl.  

Sadul

Osiedle Sadul

www.sadul.waw.pl

Strona internetowa osiedla Sadul funkcjonuje od listopada 2012 roku.

osiedleZerzen

Osiedle Zerzeń

www.zerzen.waw.pl

Na stronie internetowej publikowane są artykuły związane z osiedlem Zerzeń – jednym z intensywniej rozwijających się osiedli w dzielnicy Wawer.

nadwisle_logo

Osiedle Nadwiśle

www.nadwisle.waw.pl

Strona internetowa osiedla Nadwiśle, przeciętego ciągami komunikacyjnymi: Wał Miedzeszyński, Trakt Lubelski i projektowaną Południową Obwodnicą Warszawy. Funkcjonuje od kwietnia 2015 roku.