Budowa Jeziorowej, Wiązanej i Mydlarskiej przedłużona do 2018 roku

Urzędnicy zdecydowali właśnie o przedłużeniu realizacji sztandarowych inwestycji drogowych w dzielnicy Wawer tj. budowy Jeziorowej, Wiązanej i Mydlarskiej do końca czerwca 2018 roku. Budowy te pierwotnie miały się zakończyć w listopadzie bieżącego roku. Mamy zatem dodatkowe 7-mio miesięczne opóźnienie. To dziwi biorąc pod uwagę fakt, że inwestycje te przygotowywane są juz niespełna 3 lata tj. od drugiej połowy 2014 roku.  Formalnie wnioskodawcą tego opóźnienia jest MPWiK, które nie zdążyło dopełnić jeszcze wszystkich formalności związanych z budową wodociągów i kanalizacji pod tymi drogami.

Od samego początku tj. od przyznania środków finansowych na te trzy inwestycje, nalegałem, aby dzielnica Wawer realizowała te inwestycje wspólnie z MPWiK tj. wspólnie wybierając w jednym przetargu projektanta oraz wspólnie wybierając wykonawcę. Urzędnicy prezentowali tutaj jednak głęboki „niedasizm”. Dopiero teraz, aby uniknąć w przyszłości tego typu nieprzewidzianych opóźnień, Zarząd Dzielnicy Wawer podjął decyzję, iż wszystkie tego typu nowe inwestycje będą realizowane wspólnie przez dzielnicę Wawer i MPWiK.

Wielka szkoda, że dopiero teraz urzędnicy do tego dojrzeli i że przez to mieszkańcy dłużej będą czekać na na normalny dojazd do swoich posesji oraz na uwolnienie od… kursujących tu częściej niż okoliczna autobusowa komunikacja miejska… szambiarek.