Chodnik na Snopowej i Wapiennej

Wprowadzenie

Ulica Snopowa na odcinku od ul. Mydlarskiej do ul. Wapiennej oraz ulica Wapienna na odcinku od ulicy Snopowej do ul. Osadniczej, stanowiące razem ciąg komunikacyjny o długości około 200 metrów, nie posiadają chodnika po żadnej ze stron.

Jest to bardzo istotny ciąg komunikacyjny w osiedlu Sadul, m.in. umożliwiający dotarcie do placu zabaw zlokalizowanego przy zakończeniu ulicy Wapiennej. Dzieci i rodzice z wózkami muszą poruszać się w świetle ulicy, na której i tak jest ciasno bowiem często stoją tam zaparkowane samochody. Idąc na plac zabaw trzeba zatem manewrować między zaparkowanymi samochodami lub też uciekać na trawnik przed nadjeżdżającymi samochodami. Powstanie chodnika zwiększyłoby zatem bezpieczeństwo pieszych, których duży odsetek to dzieci i rodzice z dziećmi.

Sama ulica Snopowa stanowi jedną z najbardziej ruchliwych ulic w tym rejonie. Duża część mieszkańców osiedla Sadul, np. z ulic Mydlarskiej, Węglarskiej i właśnie Snopowej porusza się tędy, zarówno pieszo jak i samochodami, w kierunku sklepów w ulicy Lucerny. W związku z tym wymagane jest zwiększenie bezpieczeństwa użytkowników tej drogi i poprawienie w ten sposób komfortu życia mieszkańców tego rejonu.

chodnik_Wapienna_Snopowa

Działania

17.06.2015

Złożyłem interpelację nr 47(52) z dnia 17.06.2015 w sprawie budowy chodnika w ulicy Snopowej i ulicy Wapiennej. 93 osoby wnioskujące o ten chodnik podpisały się pod tą interpelacją.

Zostaw komentarz

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>