Most na Zaporze w dyskusji publicznej


Kilka miesięcy temu, dla rozpoczęcia szerszej dyskusji w sprawie konieczności budowy Mostu na Zaporze napisałem w tej sprawie interpelację z dnia 21.09.2015. Przekazanie interpelacji do Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych w Warszawie pismem Burmistrza Dzielnicy Wawer z dnia 05.10.2015 było dosyć suche i bez dodatkowej argumentacji. Odpowiedź ze ZMID-u w piśmie z dnia 19.10.2015 również nie zawierała żadnych konkretów.

W dniu 10.10.2015 napisał o tym z moją pomocą Informator Wawra w artykule pt. „Most na Zaporze – czy warto wracać do starych planów„. Wielu mieszkańców w różnej formie wyraziło poparcie dla takiej przeprawy mostowej.

Tymczasem miejscy urzędnicy przygotowują się coraz bardziej do budowy Mostu Krasińskiego łączącego Żoliborz i Pragę Północ. Wielu żoliborzan nie chce budowy tego mostu bojąc się o to, że ich dzielnica zostanie „rozjechana”. W listopadzie pisałem na Twitterze: „Jeśli nie chcą mostu Krasińskiego na Żoliborzu #Wawer nie pogardzi mostem na Zaporze„.

Dzięki tym działaniom faktycznie rozpoczęła się dyskusja publiczna o konieczności budowy Mostu na Zaporze. Cieszę się, że pomysł się sprzedał i więcej osób zaczęło się tym interesować. Nawet niektórzy z kandydatów do Sejmu w ramach październikowej parlamentarnej kampanii wyborczej wspominali o konieczności budowy Mostu na Zaporze. Zarząd Dzielnicy Wawer i niektórzy radni PO również podjęli ten temat tworząc profil Facebook-owy po nazwą „Chcemy Mostu na Zaporze zamiast Mostu Krasińskiego” lobbujący w sprawie budowy mostu na Zaporze.

Także podczas sesji Rady Dzielnicy Wawer w dniu 16.12.2015 „rozpętała się” dyskusja w tej sprawie. Większość radnych to zwolennicy budowy takiego mostu łączącego dzielnicę Wawer i dzielnicę Wilanów.

Zapraszam wszystkich Państwa do wyrażania swojego poparcia dla inicjatyw związanych z lobbowaniem na rzecz rozpoczęcia przygotowań do budowy Mostu na Zaporze.