Dlaczego cały Trakt Lubelski nie zasługuje na wiaty przystankowe?

Przez wiele lat mieszkańcom osiedla Zerzeń obiecywano, że ulica Trakt Lubelski będzie zbudowana jak należy. Obiecywano, że będzie ścieżka rowerowa, zatoki autobusowe oraz ronda i skrzyżowania z prawdziwego zdarzenia. Po zbudowaniu kanalizacji na poszczególnych odcinkach Traktu Lubelskiego miejska spółka MPWiK w porozumieniu z ZDM-em odbudowuje tą ulicę. Okazało się jednak, że na wyremontowanych odcinkach nie ma niestety ani ścieżek rowerowych, ani zatok autobusowych, ani też nawet miejsca do zaparkowania samochodu przy poszczególnych posesjach. Jest ciasno i niebezpiecznie. Urzędnicy tłumaczą, że nie jest to budowa nowej ulicy a jedynie rozszerzone odtworzenie nawierzchni po budowie kolektora W. Jak zwał tak zwał, nie jest to w każdym razie to, czego oczekiwali mieszkańcy. To nie jest realizacja tych obietnic, którymi kolejni wawerscy pseudo-włodarze karmili okolicznych mieszkańców.

Na wyremontowanych już odcinkach Traktu Lubelskiego nie ma również wiat przystankowych. Stoją tylko słupy z rozkładami jazdy niezbyt często zaglądających tu autobusów komunikacji miejskiej. Zdziwienie budzi fakt, że nowe wiaty przystankowe pojawiły sie na kolejnym wyremontowanym odcinku Traktu Lubelskiego tj. od ul. Lucerny/Kadetów do ulicy Klimontowskiej (zdjęcie powyżej pokazuje nowy przystanek KLIMONTOWSKA 01). Czemu pasażerowie komunikacji miejskiej w okolicach Zastowa mogą skryć się przed deszczem w oczekiwaniu na autobus, a mieszkańcy wcześniej wyremontowanego odcinka Traktu Lubelskiego muszą moknąć na deszczu? Czy mieszkańcy tej wcześniej wyremontowanej części ulicy są gorsi i mniej ważni?

W związku z powyższym złożyłem interpelację z dnia 8 grudnia 2014 roku w sprawie ustawienia wiat przystankowych na wyremontowanych wcześniej odcinkach Traktu Lubelskiego i domagam się od inwestora tj. miejskich spółek MPWiK i ZDM oraz od Zarządu Dzielnicy Wawer i ZTM ustawienia wiat przystankowych w ciągu Traktu Lubelskiego od ul. Lucerny/Kadetów do ulicy Zwoleńskiej tj. na przystankach LUCERNY 01, TRAKT LUBELSKI LAS 01, TRAKT LUBELSKI LAS 02, LEBIODOWA 01, LEBIODOWA 02, KOMBAJBISTÓW 01, KOMBAJNISTÓW 02, ZERZEŃ 01, ZERZEŃ 02, ZWOLEŃSKA 01, ZWOLEŃSKA 02, KLIMONTOWSKA 02.